Cégalapítás info vonal: +36 30 220 1100

info@cegalapitas.net

TEÁOR kereséshez írja be a TEÁOR kódot vagy a keresett kifejezést!

3212 teáor - Ékszergyártás

Ebbe a szakágazatba tartozik:
- a feldolgozott igazgyöngy gyártása
- a drágakő és féldrágakő gyártása, az ipari minőségű, a szintetikus, az újrahasznosított drágakő és féldrágakő megmunkálása
- a gyémánt megmunkálása
- az ékszergyártás nemesfémből, nemesfémmel bevont alapfémből, drágakőből vagy féldrágakőből, illetve nemesfém és drágakő, féldrágakő vagy más anyagok kombinációjából
- az ötvös- és aranyműves termék gyártása nemesfémből vagy nemesfémmel bevont alapfémből:
- étkészlet, lapos és öblös edény, piperecikk, irodai és munkahelyi termék, vallási rendeltetésű termék stb.
- a műszaki vagy laboratóriumi eszköz gyártása nemesfémből (kivéve a műszert és azok részeit pl. olvasztótégely, spatula, galvanotechnikai anód stb.
- az óraszíj, kézelőgomb, karpánt, cigaretta tartó gyártása nemesfémből

Ebbe a szakágazatba tartozik még:
- a személyes fém- és nemesfém tárgy vésése, gravírozása

Nem ebbe a szakágazatba tartozik:
- a nemfém óraszíj (szövet, bőr, műanyag stb) gyártása, lásd: 1512 teáor - Táskafélék, szíjazat gyártása
- a nemesfémmel bevont alapfém termék gyártása (a bizsugyártás kivételével), lásd: 25 ágazat
- az óratok gyártása, lásd: 2652 teáor - Óragyártás
- a fém óraszíj gyártása (a nemesfém anyagú kivételével), lásd: 3213 teáor - Divatékszer gyártása
- a bizsugyártás, lásd: 3213 teáor - Divatékszer gyártása
- az ékszerjavítás, lásd: 9525 teáor - Óra-, ékszerjavítás

Engedélyköteles a tevékenység?

A nemesfém tárgyak készítése, ahol

- nemesfém tárgy: az aranytárgy, az ezüst tárgy, a platina tárgy és a palládium tárgy.

A tevékenységhez külön engedély szükséges!

A tevékenységhez bejelentés NEM szükséges!

Engedélyező hatóság: A nemesfém tárgyak készítésére, javítására és árverésére irányuló tevékenység - a muzeális intézményben munkaköri kötelességeként nemesfém tárgyak műtárgyvédelmével foglalkozó restaurátor tevékenysége kivételével - a nemesfémvizsgáló és -hitelesítő hatóságnál tett bejelentés alapján kezdhető meg.

A nemesfém tárgyak, valamint a nemesfémek más fémekkel való ötvözeteiből készült ékszerek, díszműáruk és egyéb tárgyak készítésére, javítására, árverésére irányuló tevékenységre vonatkozó, továbbá az ilyen tárgyak forgalmazására irányuló kereskedelmi tevékenységre vonatkozó bejelentésnek - a szolgáltatási tevékenység megkezdésének és folytatásának általános szabályairól szóló 2009. évi LXXVI. törvény (a továbbiakban: Szolgtv.) 22. § (1) bekezdésében meghatározottakon túl - tartalmaznia kell

a) a vállalkozás adószámát, cégjegyzékszámát, illetve az egyéni vállalkozó nyilvántartási számát,

b) a vállalkozás magyarországi telephelyének, műhelyének címét, ahol a rendelet hatálya alá tartozó tevékenységet kíván folytatni, illetve forgalmazás esetében a d) pontban meghatározott folytatni kívánt tevékenység címét,

c) a vállalkozás elektronikus levelezési címét, valamint telefonszámát,

d) kereskedelmi tevékenység esetében a bejelentő által folytatni kívánt kereskedelmi tevékenység formáját a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény (a továbbiakban: Kertv.) 3. § (4) bekezdése szerint.

A bejelentés benyújtásával egyidejűleg a vállalkozásnak harminc napnál nem régebben kiállított közokirattal igazolnia kell azt, hogy nincs az adózás rendjéről szóló törvény szerinti köztartozása, kivéve, ha szerepel a köztartozásmentes adózói adatbázisban.

Ha a vállalkozás megfelel az e rendeletben előírt követelményeknek, a nemesfémvizsgáló és -hitelesítő hatóság, illetve a kereskedelmi hatóság (a továbbiakban együtt: hatóság) a vállalkozást hivatalból nyilvántartásba veszi. A nyilvántartás tartalmazza

a) a nyilvántartásba vétel számát,

b) a bejelentés, illetve a nyilvántartásba vétel időpontját,

c) a vállalkozás nevét, vezető tisztségviselőinek a nevét,

d) a vállalkozás tevékenységét,

e) a vállalkozás adószámát, cégjegyzékszámát, illetve egyéni vállalkozói nyilvántartási számát,

f) a vállalkozás székhelyét, azon magyarországi telephelyének, műhelyének címét, ahol a rendelet hatálya alá tartozó tevékenységet folytat,

g) a vállalkozás elektronikus levelezési címét, valamint telefonszámát,

h) az engedélyezett névjeladatát,

i) a hatósági ellenőrzés megállapításait, valamint

j) a nyilvántartásból való törlés tényét és annak időpontját.

A Kormány a Budapest Főváros Kormányhivatalát országos illetékességű kereskedelmi hatóságként jelöli ki.

Budapest Főváros Kormányhivatala kereskedelmi hatóságként jár el:

- a nemesfémből készült ékszer, díszműáru és egyéb tárgy forgalmazására irányuló eljárásokban.

Engedélyt előíró jogforrás: 508/2017. (XII. 29.) Korm. rendelet

365/2016. (XI. 29.) Korm. rendelet

Szolgáltatás piacfelügeleti hatóság által vezetett internetes nyilvántartás: https://www.kormanyhivatal.hu/hu/budapest/szervezeti-egyseg/kereskedelmi-haditechnikai-exportellenorzesi-es-nemesfemhitelesitesi-foosztaly

Vissza a listához

 

HOVÁ TARTOZIK A TEVÉKENYSÉGEM?

Amennyiben nem tudja meghatározni, hogy a végezni kívánt tevékenység mely TEÁOR kategóriába tartozik, javasoljuk, hogy keresse a Központi Statisztikai Hivatalt, portálunk szakértői ugyanis cégeljárási kérdésekben tudnak segíteni. Egyéni vállalkozásokkal nem foglalkozunk.


TEVÉKENYSÉGI ENGEDÉLY

Ha jogszabály valamely gazdasági tevékenység gyakorlását hatósági engedélyhez köti, a társaság e tevékenységet a jogerős hatósági engedély alapján kezdheti meg. 

Jogszabály által képesítéshez kötött tevékenységet a gazdasági társaság akkor végezhet, ha az e tevékenységben személyes közreműködést vállaló tagja, vagy a társasággal munkavégzésre irányuló polgári jogi vagy munkajogi jogviszonyban álló legalább egy személy a képesítési követelménynek megfelel.

TEVÉKENYSÉG BEJEGYZÉSE / MÓDOSÍTÁSA / BŐVÍTÉSE

A bejegyzési kérelem benyújtásakor a cég köteles megjelölni főtevékenységét és további tevékenységi köreit azok mindenkor hatályos TEÁOR nómenklatúra szerinti megjelölésével. A cégbíróság a cég bejegyzésekor elektronikus úton értesíti az állami adóhatóságot a cég főtevékenységéről és további tevékenységi köreiről.

A cégbíróság az adóhatóság elektronikus értesítése alapján, hivatalból jegyzi be a cég főtevékenységének és további tevékenységi köreinek változásait, a mindenkor hatályos TEÁOR nómenklatúra szerinti megjelöléssel. Az adat bejegyzése és közzététele automatikusan történik meg, tehát a bejegyzést nem cégmódosítás keretében, hanem a NAV-hoz történő bejelentéssel kell elvégezni. 

A társaság főtevékenységnek nem minősülő tevékenységi körének megváltoztatásáról a legfőbb szerv egyszerű szótöbbséggel hoz határozatot.

Ha a létesítő okirat módosítása kizárólag a cég tevékenységi körét érinti - kivéve ha az a cég létesítő okiratbeli főtevénységének változása -, nem szükséges változásbejegyzési kérelem benyújtása, hanem a cég a létesítő okirat módosításáról szóló okiratot a következő változásbejegyzési kérelem mellékleteként köteles benyújtani és a kérelemhez csatolandó egységes szerkezetbe foglalt létesítő okiratban kell átvezetnie a cég tevékenységét érintő változást is.



Cégalapítás online

Cégtemetők közé jegyezné be a cégét?

Az mno.hu és az index.hu alábbi cikkeiben olvashat a cégtemetőnek nevezett (egyébként cégalapítást is végző) szolgáltató esetéről.

Mi azt valljuk, hogy egy komoly vállalkozó nem kötheti össze a cégét semmilyen szinten ilyen jellegű kétes szolgáltatásokkal, amelyek indokolatlanul az adóhatóság kiemelt célpontjává teszik vállalkozását.

A fapados szolgáltatókat és cégtemetőket leginkább az ingyenes szolgáltatások és pár ezer forintos költségek jellemzik.

Ezek a vállalkozások csak így tudnak ügyfelet szerezni, szakmailag a legtöbb esetben minősíthetetlen az általuk végzett szolgáltatás, a cégeljárás kimenetele kétséges.

Feltérképezték a cégtemetőket (mno.hu)
Ezernyolcszáz cég a Podmaniczky utcában
(index.hu)