Ebbe a szakágazatba tartozik:
- a villamos háztartási eszköz gyártása:
- hűtőszekrény
- fagyasztó
- mosogatógép
- mosó- és szárítógép
- porszívó
- padlókefélő (-fényesítő) gép
- konyhai hulladékkezelő (konyhamalac)
- daráló, turmixgép, gyümölcsprés
- villanyborotva, elektromos fogkefe, és más villamos tisztálkodási eszköz
- késélező
- szellőztető vagy ventillátor berendezés, beleértve a mennyezeti vagy fürdőszobai ventillátor gyártását beépített világító egységgel
- a háztartási villamos hőkészülék gyártása:
- villamos vízmelegítő
- villanytakaró
- villamos hajszárító, fésű, kefe, hajcsavaró
- villanyvasaló
- hordozható, kiegészítő fűtésre szánt készülékek és ventilátorok
- villanysütő
- mikrohullámú sütő
- tűzhely, főzőlap
- kenyérpirító
- kávé- vagy teafőző
- villamos olajsütő, (frittőz), kávépörkölő, grillező, villamos főzőedény
- villamos fűtőellenállás stb.
Nem ebbe a szakágazatba tartozik:
- a kereskedelmi és ipari folyamatban alkalmazott hűtő és fagyasztó, beépített légkondicionáló, mennyezeti ventilátor, rögzített helyen működő fűtőkészülék, szellőző és füstelszívó, nagykonyhai főzőberendezés, üzleti folyamatban alkalmazott mosó-, száraztisztító és mángorló berendezés; ipari és intézményi porszívó gyártása, lásd: 28 ágazat
- a háztartási varrógép gyártása, lásd: 2894 teáor - Textil-, ruházati, bőripari gép gyártása
- a központi porszívórendszerek létesítése, lásd: 4329 teáor - Egyéb épületgépészeti szerelés
A tevékenységhez külön engedély NEM szükséges!
A tevékenységhez bejelentés szükséges!
Bejelentéssel gyakorolható gazdasági tevékenység megnevezése: Háztartási villamos készülék gyártása m.n.s.
Bejelentést fogadó hatóság megnevezése: Az 57/2013. (II. 27.) Korm. rendelet (továbbiakban: R.) 1. és 2. mellékletben meghatározott ipari tevékenység - a határon átnyúló szolgáltató tevékenység kivételével - csak a külön jogszabály szerinti telken, építményben vagy építményen belül önálló rendeltetési egységben (a továbbiakban együtt: telep) az R.-ben meghatározottak szerint folytatható.
A tevékenység megkezdésére irányuló szándék bejelentését követően folytatható
a) az 1. mellékletben meghatározott ipari tevékenység
Bejelentést előíró jogforrás:
b) a 2. mellékletben meghatározott ipari tevékenység
ba) a külön jogszabályban ipari területként meghatározott területen, valamint
bb) nem ipari területen akkor, ha a telepként szolgáló építmény vagy építményben az önálló rendeltetési egység a tevékenység végzésének megfelelő rendeltetésre 6 hónapnál nem régebbi jogerős használatbavételi engedéllyel vagy tudomásulvétellel, illetve fennmaradási egyben használatbavételi engedéllyel rendelkezik.
Az a) és b) pontokban nem említett esetekben az ipari tevékenységet csak jogerős telepengedély birtokában lehet folytatni.
Bejelentéshez kötött ipari tevékenység esetében az ipari tevékenység folytatója az ipari tevékenység megkezdését megelőzően az R. 3. mellékletben meghatározott adattartalmú formanyomtatványon köteles a telep fekvése szerint illetékes település, Budapesten a kerületi önkormányzat jegyzőjénél, a Fővárosi Önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi főjegyzőnél (a továbbiakban: jegyző) írásban bejelenteni a folytatni kívánt ipari tevékenységet.
A telepengedély kiadására irányuló kérelmet az R. 4. mellékletben meghatározott adattartalmú formanyomtatványon a jegyzőhöz kell benyújtani.
A jegyző a telepet - telepengedély-köteles tevékenység esetében a telepengedély megadásával egyidejűleg, bejelentés-köteles tevékenység esetében pedig az R.-ben meghatározott feltétel fennállásának vizsgálatát követően haladéktalanul - az R. 6. melléklet szerint vezetett nyilvántartásba veszi. A jegyző az általa vezetett nyilvántartást az interneten közzéteszi.
Az R. 1. és 2. mellékletben meghatározott ipari tevékenységek tartalmára vonatkozóan a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerében foglalt tartalmi meghatározások az irányadóak.
Szolgáltatás piacfelügeleti hatóság által vezetett internetes nyilvántartás: 57/2013. (II. 27.) Korm. rendelet
Bejelentéssel gyakorolható gazdasági tevékenység megnevezése: Fluortartalmú üvegházhatású gázokkal kapcsolatos (egyes meghatározott) tevékenységek.
Bejelentést fogadó hatóság megnevezése: Minden olyan vállalkozás, amely fluortartalmú üvegházhatású gázokkal kapcsolatos tevékenységet végez, az 517/2014/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet hatálya alá tartozó gázt tartalmazó hűtőkört, terméket, berendezést gyárt, az 517/2014/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet hatálya alá tartozó gázt gyárt, ártalmatlanít, regenerál, valamint az 517/2014/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet szerinti egyéb tevékenységet végez, köteles
a) a klímavédelemért felelős hatóság által üzemeltetett adatbázisban regisztrálni,
b) adatszolgáltatási és jelentéstételi kötelezettségének eleget tenni - a 2007. évi LX. törvény(továbbiakban: Törvény) 10/G. §-ban és az e törvény végrehajtására kiadott kormányrendeletben meghatározott adattartalommal és módon -, továbbá
c) a regisztrációt követően az éves klímavédelmi felügyeleti díjfizetési kötelezettségének eleget tenni az adatbázisban rögzített - a Törvény 10/C. § (5) bekezdés a)-d) pontjában - meghatározott tevékenységi kategória után a tevékenységi kategória érvényességi ideje alatt.
A Kormány - a 14/2015. (II. 10.) Korm. rendelet (2)-(4) és a (7)-(10) bekezdésben foglaltak kivételével - klímavédelemért felelős hatóságként országos illetékességgel az energiapolitikáért felelős miniszter által vezetett minisztérium - hatósági ügyek tekintetében nem utasítható - szervezeti egységét, a Nemzeti Klímavédelmi Hatóságot jelöli ki.
A hatóság a fluortartalmú üvegházhatású gázokkal és az ózonréteget lebontó anyagokkal kapcsolatos tevékenységek végzésének feltételeiről szóló 14/2015. (II. 10.) Korm. rendelet 5. § (1) bekezdése szerinti Klímagáz adatbázis önálló részeként vezeti az Ügkr. tv. 31/B. § (1) bekezdése szerinti elektronikus rendszert (ETS rendszer).
Bejelentést előíró jogforrás: 2007. évi LX. törvény
14/2015. (II. 10.) Korm. rendelet
Szolgáltatás piacfelügeleti hatóság által vezetett internetes nyilvántartás: http://nkvh.kormany.hu